Blog

Růže patří bezpochyby k nejopěvovanější květině světa. Po celá staletí její název skloňují básníci, pěvci a najdeme ji i na mnoha obrazech po celém světě. Je symbolem lásky a úcty, proto se mimo jiné objevuje tak často ve svatebních kyticích, ale i při smutečních ceremoniálech. Pravý originální růžový olej,je získáván poměrně složitou cestou z bulharské – damašské růže. Jeho cena bývá opravdu vysoká, protože na jednu kapku této vzácné tekutiny je třeba až šedesát růžových květů. odkud se ale spokojíte s jeho levnější variantou, přinášíme vám návod, jak si vyrobit tento kosmetický produkt doma a bez větší námahy. K jeho výrobě můžete dokonce bez obav pozvat i děti, které vám budou s nadšením asistovat.
růže v láhvi
Ostříháme mladší, ale již dobře rozvité květy těch nejvoňavějších růží. (vybereme pouze zdravé, bez nahnilých a suchých, nebo poškozených okvětních plátků.). Do půllitrové suché sklenice obereme květy a dáváme pozor, aby na nich nezůstaly kapky rosy, nebo deště. Plátky při naplnění mírně stlačujeme a poté zalijeme nejlépe mandlovým olejem. Celou směs je vhodné zatížit například malým skleněným těžítkem, či omytým valounem křemene, nebo křišťálu. sklenici ponecháme na tmavém místě po dobu čtyř týdnů, a poté již můžeme začít s jeho používáním. Olej nepřeléváme do menších lahviček, ani nevyjímáme plátky růží. Vše ponecháme v lahvi, až do úplné spotřeby. Dokonce doporučujeme naopak po slehnutí a částečné maceraci přidat další čerstvé plátky růží.
květ na lžíci

Domácí růžový olej určitě stojí za vyzkoušení. Jeho výroba vám zaručeně nezatíží kapsu. Je vhodný na pokožku obličeje i celého těla zralejší a sušší pleti, kterou prozáří a dodá potřebnou pružnost a svěžest. Skvěle se také uplatní i při aromaterapii, kdy je přidáván do koupelí, či aroma lamp. Můžete ho také použít jako malý dárek, pro potěšení svých blízkých.