Blog


Uvažujete o koupi solární sprchy s tím, že si ji napevno umístíte na zahradu k bazénu anebo do hospodářské části zahrady pro umývání nářadí? Pak bychom vám rádi poradili, abyste alespoň uvažovali nad tím pořídit sprchu přenosnou, se kterou můžete cestovat i na dovolenou. Domníváte-li se, že je zbytečné vozit sprchu s sebou v autě, když bývají v cílových destinacích zdroje vody pro hygienické účely naprosto běžné, pak vám naznačíme, že solární sprchy nabízí něco víc.

Prostředí – když se sprchujeme ve sprchovém koutu, uzavřeni mezi čtyřmi stěnami, v průběhu sprchování civíme jen na obkladačky nebo plastovou či skleněnou zástěnu. Lidé trpící klaustrofobií tu dokonce mohou trpět úzkostmi. Umístíte-li venkovní solární sprchu do přírody – na trávník, s výhledem na les, na travnatou plochu a truhlíky s květinami, bude mít sprchování zcela odlišnou úroveň.

solární sprcha

Krásný výhled – je známo, že ubytování na dovolené v místech s krásným výhledem přináší lidem mnohem více radosti a uspokojení, než v údolích, na stinných místech a v sevření okolních staveb. Zajeďte se podívat někam do hor, například na Mariánskou horu do Albrechtic v Jizerských horách, do dolní části Rokytnice nad Jizerou v oblasti Studenova anebo na Pěnkavčí vrch v Krkonoších, abyste měli představu o pohodové dovolené, kde se dobře solární sprcha uplatní.

sprcha v interiéru

Vitamín D – při sprchování můžete využít i tvorbu vitamínu D, pokud se zároveň sluníte a užíváte si nádherný slunečný den. Vitamínu D není v těle, obrazně a s trochou nadsázky řečeno, nikdy dost a tento sluneční vitamín výrazně přispívá k pohodové náladě a také k distribuci vápníku v organismu, aby se neukládal v cévách.

Sprcha pro děti solární sprcha Chlorito je perfektní pomůcka na dovolené i pro vaše ratolesti. Oblíbí si ji zejména navečer, kdy je již ve sprše voda ohřátá a venku je stále příjemné teplo. Při sprchování mohou dovádět a hrát se stříkacími pistolemi a vzhledem k tomu, že ohřev vody je zdarma, a že cena vody není tak vysoká, můžete si tu s dětmi hrát s vodou i několik hodin denně.