Blog

Dřevěný mobilní domek se dá skutečně využívat jak k rekreačním účelům, tak na trvalé bydlení. Dokonce, což je velmi zvláštní, investice do něj nemusí být tak velká jako do koupě domu nebo i lukrativního bytu. Pokud se zde nabízí možnost vlastního bydlení a to navíc ještě rychle dostupného, proč tuto nabídku nevyužít? Vždyť nám prakticky nabízí úplně všechno, jako bychom bydleli v klasickém domě, navíc to přináší mnoho dalších výhod. To, co bychom investovali do podnájmu, tak můžeme investovat do vlastního bydlení.

mobilheim

Navíc, pokud si zakoupíme mobilní dům celoroční, tak vůbec neprohloupíme. Existuje mobilní bydlení, které se dokonce ani nemusí hlásit na úřadě jako stavba a vyběhávat si tak složité stavební povolení. Přesto pokud budeme chtít zde bydlet celoročně, tak nejspíš také budeme chtít číslo popisné kvůli dohledání a také poště. Pak je to trochu jiný postup, ale nic méně seriózní prodejce vždy rád pomůže, případně nesrovnalosti vyřeší. Výhodou je, že s novým domkem získáme i dokumentaci, která je shodná s vydanou vyhláškou.

Technické požadavky

Pro trvalý pobyt nám bude schválená stavba nebo mobilheim, který bude splňovat naprosto obecné požadavky na bydlení, hlavně co se týče topení, dále vybavené normalizované rozvody elektřiny a vody, správná výška stropu a kvalitní zateplení. Nevadí, zdali mají podvozek, kola a dům na nich bude stát, nebo se kola dají v některých modelech odejmout a domeček bude stát na pevném podkladu z betonu nebo základové desce. Prodejce se postará o dopravu na určené místo, zajistí a ohlásí jeho převoz a trasu. Nakonec jej profesionálové připojí na rozvody elektřiny a vody, pokud budou k dispozici.

bungalovy

Není třeba se obávat zimy

Pokud někde se setkáme s mobilním domem, který je označen Lavaro House, tak máme jistotu, že zde bude provedená perfektní izolace a zateplení. Výrobci již dávno přešli z minerální vaty na modernější a efektivnější způsob a používají PUR pěnu, ta samozřejmě hravě pronikne do každé skulinky a pomáhá i perfektně udržovat mikroklima v místnostech. Její hlavní úkol je udržovat optimální teplotu jak v teplých letních měsících, tak mrazivých dnech. Veškerý materiál splňuje normy Evropské Unie. Takže můžeme mít vlastní bydlení na dosah ruky.