Blog

Nacházíte-li se ve šťastném a fungujícím vztahu, jistě si ani nedokážete připustit myšlenku, že byste s daným člověkem neměli již zůstat navždy. Automaticky pomýšlíte na svatbu, tedy svazek, který by vaši lásku stvrdil jednou provždy. Než však podniknete takovéto zásadní rozhodnutí, je nezbytné celou věc řádně zvážit a položit si zásadní otázku – jste skutečně na manželství připraveni?
ruce novomanželů
Co je jednoznačně určující je bezpochyby délka vztahu, ta vypovídá o mnohém. Dozajista nezní příliš rozumně žádat o ruku po dvou měsících známosti, u většiny párů se jedná o dva či tři roky vztahu. Samozřejmě svou roli hraje i intenzita, s níž se svému partnerovi věnujete.

Mnoho párů považuje za skutečnou zkoušku svou první dovolenou. Ta napoví, zda se ani po více v řadě strávených dnech nezačnete unavovat či obtěžovat svoz vzájemnou přítomností. Důležité bude i to, zda se dokážete dohodnout na jednotlivých aktivitách a plánu dovolené. Projeví se tak vaše schopnost empatie a zájem o spokojenost druhého. Je zapotřebí uvědomit si, že jestli vám dělá problém strávit dva týdny u moře čistě ve společnosti druhé osoby, nebude společný život a každodenní soužití tou nejlepší možnou volbou.
novomanželé na pláži

Hádky dokáží napovědět

Dalším důležitým faktorem může být i řešení krizových situací. Je nezbytné, abyste se byli schopni i ve vyhrocených chvílích dohodnout a rozumně zareagovat. Rozhodně je důležitý zájem obou partnerů na vyřešení nepříjemné situace či konfliktu.

V neposlední řadě je nezbytné zvážit také danou finanční situaci, v níž se ocitáte, tedy to, zda si jednoduše můžete dovolit společné bydlení a hospodaření. Z tohoto důvodu se v dnešní době také posouvá věková hranice, kdy mladí lidé vstupují do manželských svazků. Jsou-li kupříkladu oba partneři stále ještě studenti a ani jeden z nich nemá stálý příjem, pak by manželství mohlo působit poněkud nesnadně a dozajista by na sezdanou dvojici čekalo mnoho těžkostí.

Jsou-li však oba partneři připraveni, mnoho spolu prožili a nemají problém s penězi, pak není na co čekat. Samotná žádost o ruku je velmi důležitý proces a způsoby, jakým jej provedete jsou skutečně neomezené . Udělejte proto svůj den skutečně velkým a jedinečným!