Blog

Denní dávka zeleniny a ovoce všeho druhu se dá připravit na mnoho různých možností, fantazii se zde meze rozhodně nekladou a na své si přitom mohou přijít i děti, které tím navíc i zabavíte. Kromě zeleninových a ovocných salátů tělu potřebné látky můžete dodat i čerstvými ovocnými či zeleninovými šťávami.
mix ovoce a zeleniny
Hitem je smoothie
Smoothieje nápoj, který se dá připravit z čehokoliv, na co máte chuť a co máte rádi. Možná právě proto je stále více oblíben snad u všech věkových kategorií. Pro hospodyňky je přijatelný z toho důvodu, že jeho příprava není vůbec náročná a trvá jen několik málo minut. Jednoduše dané ovoce či zeleninu nakrájíte na menší kousky a pak už jen zapojí smoothie maker. Aby tento nápoj byl opravdu zdravý, jako sladidlo používejte med, třtinový cukr nebo stévii. U ovoce to ani nebude třeba, většina druhů je sladká sama o sobě. V letním období tak můžete zpracovat i sezónní ovoce jako meloun nebo jahody. Co se týká finanční náročnosti, rozhodně vyjde levněji doma zhotovený nápoj než v obchodě kupované s přídavkem různých konzervantů a barviv.
bedýnka zeleniny
Lahodný a zdravý, co víc si přát

Obzvláště v zimních měsících musíme tělu dodávat dostatek vitamínů, aby bylo schopné čelit nachlazení, kašli, rýmě či jiným neduhům, které chladné počasí přináší. Kromě posílení imunity má ovocné či zeleninové smoothie také pozitivní vliv na trávení díky vláknině a navíc příznivě působí i na pleť a imunitní systém je také odolnější. 

Pokud trpíte problémy s usínáním nebo se v noci často budíte, smoothie i v tomto směru působí jako lék. Nebudete se při jeho užívání cítit unaveni, naopak budete plni energie a dobré nálady.
bobulové ovoce
Kde hledat inspiraci

Umixovat si můžete cokoliv, co máte rádi, zkoušet může různé kombinace ovoce i zeleniny. Jinak můžete čerpat nápady z internetu nebo v podobě knih, které jsou na trhu k dostání.