Blog

Chcete sport, při kterém nepropotíte tři trička a přitom díky němu zformujete celé tělo. Pak vsaďte na plavání. Díky němu se dokážete už během několika týdnů dostat do vysněné formy a nemusíte ho přitom kombinovat s žádným dalším sportem.
plavec v bazénu
 
Pro koho je plavání vhodné?
 
Pokud jiný pohyb nepřichází v úvahu, třeba kvůli problémům s klouby, pak je pro vás plavání ideální variantou. Věk, váha nebo fyzická kondice zde nehrají roli. Při plavání zapojíte kompletně celé tělo, včetně často opomíjeného středu těla, který vás drží vzpřímeně a hlavně je častou příčinou bolesti zad. Plavání má tu výhodu, že pro vás není ze začátku téměř žádnou vstupní investicí. A na rozdíl od běžeckých bot, výběr plavek závisí jenom na vašem vkusu. Bazén najdete téměř v každém větším městě, vstupné bývá často za hubičku, zvlášť pokud si zakoupíte permanentku na více vstupů najednou, a vyrazit můžete třeba ještě dnes.
 plavání na zádech
Plavecký bazén má z pravidla dvě různé délky, buď 25, anebo 50 m. ještě před začátkem tak odhadněte své síly a dobře si rozmyslete na jakém počtu uplavaných bazénů, budete chtít začít. Pokud nechcete, aby vás hned první návštěva bazénu vyřadila na několik dní z běžného provozu, začnete na čtyřech délkách. Samozřejmě při každé návštěvě můžete o něco přidat. Pokud však potřebuje i něco málo shodit, rozhodně je potřeba k plavání zapojit i zdravou a vyváženou stravu.
 
Nezapomínejte na rozcvičku

Plavání zahajte rozcvičkou, často se nováčci bez rozmyslu vrhnou do vody a brzy zápasí s křečí, která je zase z vody rychle vyžene. Většinou za to může nedostatek minerálů ve stravě, ale pomoci může i rozcvička před začátkem plavání.  Před plaváním zapomeňte na saunu nebo páru, která je pro tělo dost velká zátěž. Po plavání ale můžete saunu klidně vyzkoušet. Prohřejete si tak krční a bederní páteř a dopřejete si pohodu, kterou si po takovém výkonu zasloužíte.