Blog

Hlava poskytuje člověku neocenitelné služby. Směle se dá tvrdit, že kdyby ji člověk neměl, nemohl by žít, čímž tato významem předčí nejednu jinou část těla.
Hlava by nám měla život i usnadňovat. Protože znáte to – kdo má chytrou hlavu, měl by studovat a potom se touto i živit, čímž se vyhne nejednou i více než nepříjemné fyzické námaze, živení se rukama.
zoufalý scénarista
Ovšem nejednou je bohužel opak pravdou. Vzpomeňte třeba jenom na minulost. Kolikrát doplatili lidé na to, že měli hlavu osvícenou, že jim to myslelo dál než ostatním! Kolikrát jenom těm, kdo vyčnívali z davu, jejich hlavu sťali! Kolikrát odepsali někoho jenom proto, že moc věděl či přemýšlel, a lhostejno zda máme na mysli mafii nebo komunistický režim! Kolikrát špatně dopadli ti, kdo strkali hlavu do byť i jen pomyslné oprátky, kdo šli hlavou proti zdi!
Prostě hlava může znamenat leccos. Může člověku přinášet dobro, ale i jeho pravý opak.
A možná si dokážete představit, co to je, když člověka taková hlava začne bolet. Když se mu může pomalu rozskočit, když je i sebesilnější zvuk více než nepříjemný.
rozcuchaný chlap
Příčin takové bolesti může být vlastně celá řada. Některé jsou vcelku banální a dají se odstranit vesměs i svépomocí, jak je tomu v případě dejme tomu těch, jež mají původ v:
migréně
přepracování
práci u počítače
viróze
dehydrataci
stresu
Jsou tu však ale i ty zapříčiněné něčím vážnějším, třeba:
vysokým krevním tlakem
traumatem
mozkovým nádorem
poruchou oběhového systému
A ?
Někdy si jednoduše vezmeme nějakou tu pilulku a počkáme, než to přejde. To však je rozumné jenom tehdy, je-li bolest pouze mírná.
U bolestí větších je záhodno se zamyslet nad tím, odkud se berou, v čem je jejich původ. A nejednou je záhodno navštívit s nimi i lékaře.
Protože proč by jeden takovými bolestmi zbytečně trpěl, dá-li se jim dost možná i relativně jednoduše zabránit, že? Když třeba stačí i jenom změnit životní styl, dát si chvilku pohov a znovu ‚nabít baterky‘. Vzít si třeba pár dní volna, vyrazit do lůna matky přírody, změnit jídelníček nebo profesi a je to.
Ovšem pokud se bolesti opakují častěji, neotálejte raději s návštěvou lékaře. Protože nějaké pilule jsou tu v takovém případě dost možná i nic neřešícím ‚řešením‘. A bez řádné léčby by to mohlo i špatně skončit. Což si logicky nikdo nepřeje. Z čehož by měl člověk akorát těžkou hlavu a další bolehlav.