Blog

Jak bylo řečeno, možná i vy přemýšlíte o tom, kam byste se vypravili na netradiční dovolenou, protože klasické dovolené u moře či návštěva obecně známých míst vás už neláká.  Máme pro vás tip na Bosenské údolí pyramid, kam se pořádají různé poznávací a léčebné zájezdy a lidé se z tohoto místa vrací nejen nabití energií, ale také s pocitem, že se musí zpátky na dané místo vrátit.
I když se o tom tolik nemluví v médiích, vznikl nám kolem roku 2005 v Evropě nový fenomén v cestování, a to bosenské pyramidy. 
pohled na hory

Rok 2005

V tomto roce si badatel Semir Osmanagić všiml, že ve město Visoka mají kopce pravidelný tvar, který nápadně připomínal pyramidy a orientace stran kopců se shoduje se světovými stranami. Napadlo ho tedy, že pyramidy v této oblasti pochází z dob dávné civilizace.
Tento badatel založil vzápětí nadaci Archeologický park: Bosenská pyramida Slunce. Cílem této nadace je vědecky prokázat existenci pyramid a zařídit, aby se tyto lokality zpřístupnily nejen vědcům, ale i turistům z celého světa.

O údolí pyramid

Bosenské údolí pyramid je tvořeno pyramidou Slunce, která je vysoká 220 metrů, další p je pyramida Měsíce, která je vysoká 190 metrů a třetí je pyramida Draka, která měří 90 metrů.
Když se na vrcholy podíváte, zjistíte, že tvoří pravidelný rovnostranný trojúhelník, který je rovnostranný a má délky stran 2 170 metrů.
Slunce je pokryta betonovými bloky, což se dá vidět na několika vykopávkách. Také se ví, že její strany jsou dlouhé 364 metrů a také tvoří rovnostranný trojúhelník. Zajímavostí je, že v okolí se našly tunely, které s největší pravděpodobností vedou do pyramid. Megalitické bloky, které se zde našly jsou těžké i několik desítek tun.
egypt pyramidy
Podle osob, které zájezd do těchto míst absolvovali je to nezapomenutelný zážitek, který si každý, kdo se na místo podíval, chce zopakovat. Kromě toho, že pyramidy samy o sobě jsou záhadou pro naši civilizaci takřka nevysvětlitelnou, jsou údajně v tunelech neuvěřitelné energie, které nejen nabíjí pozitivní energií, ale údajně také léčí. Zajímavostí je, že v blízkostí tohoto místa žije holčička, která si dle všech dostupných informací pamatuje na spoustu minulých životů a velmi přesvědčivě dokáže vyprávět o detailech právě ze svých údajných minulých životů.
Pokud tedy nevíte, kam vyrazit na zajímavou dovolenou, stojí toto místo jistě za zvážení.