Blog

A pozor! Nemluvíme tady jenom o životní lásce. Člověk nadělá za svůj život spoustu chyb. Chodí se špatnými lidmi, mluví se špatnými lidmi, dělá byznys se špatnými lidmi. Všechno nám to připadá jako špatný krok, ale teprve potom, co jej uděláme a díváme se na něj s odstupem několika let. Největší nebezpečí je pro nás spoleh na špatné lidi. Mnozí z nás jsou vystaveni tomu, že se na špatné lidi holt spoléháme. Může to pro nás mít ale velmi špatné důsledky. Vezměme si například takového lékaře. Často se spoléháme, že člověk, který má titul a chodí v bílém mundůru, bude nanejvýše pečlivý, obezřetný, pozorný a tak dále. Jenomže se taky může stát, že tomuto člověku jste tak trochu ukradení a je mu docela jedno, že na tu vaši virovou nemoc antibiotika zrovna nepomohou.
nové přátelství


Někdy si škodíme sami


Ano, i to se stává často. Vezměme si příklad s lékařem. My si můžeme přečíst, že to není zrovna nejpozornější doktor. Můžeme vypozorovat, že s námi zachází jak s kusem masa. Dokonce my sami ho můžeme svými „znalostmi“ z internetu nahlodávat, aby nám přece jen ty antibiotika dal. Dobrý doktor by s námi jednal slušně a vysvětlil nám, že to, co máme, nevyléčíme antibiotiky a doporučil by nám úplně jinou léčbu. Ono je velmi těžké tady to „spolehnutí se na jiného“ vychytat tak, aby to dopadlo dobře. Nejlépe se spoléhá na své vlastní síly. Jakmile se máte spolehnout na druhého, vždycky to je velká oběť vaší důvěry.
důvěra spolehlivost


Někdy je dobré zjistit si


Internet je jedním velkým místem recenzí. Neměli bychom proto na tuto funkci internetu zanevřít a ihned bychom si měli zjistit, jak to vlastně je. Pomůžou nám zkušenosti ostatních lidí, hodnocení, příběhy. Samozřejmě je těžké rozlišit ty dobré recenze od těch zaujatých, ale to je ostatně i věcí vkusu. Někomu někdo může sedět, jinému zase ne. Vždycky je ale dobré vědět, na koho se spolehnout.