Blog

Letní měsíce se přiblížily a způsobů jak si je dosytnosti užít je mnoho. Nejvíce se těšíme na společné grilování s přáteli, výlety do přírody, ale zkrátka při vysokých teplotách vede voda. Kdo má možnost mít poblíž domu nebo na zahradě bazén, tak určitě nezůstane stát ladem. Každý pak zatouží podle možností bazénu si zaplavat nebo jen tak svlažit rozpálené tělo. Abychom si ale mohli dosytnosti vychutnat křišťálově čistou vodu, tak musíme o bazén správně pečovat. Základní údržbu zvládne prakticky každý, stačí si nechat poradit jaké přípravky je potřeba zakoupit a na co budou sloužit. Také zakoupená tabletová sůl 25 kg bude prozatím dostačující. Pak už se stačí držet jen návodu a hurá koupání je bezpečně zajištěno.
krystaly soli.jpg
Proč použít sůl?
1. upraví nám tvrdou vodu, v podstatě ji změkčí
2. odstraní dusičnany, mangan a železo
3. pracuje na bázi iontové výměny
4. rozumí si skvěle s přístroji pro změkčování vody
5. umožňuje bezporuchový chod přístrojů

Zapomeňte na kuchyňskou sůl

V žádném případě tato látka nepatří do bazénu. Ta má své výhradní místo a postavení pouze v kuchyni na vaření. Zde se jedná o nejodovanou sůl, která je zpracována do polštářků nebo do tvaru okrouhlých tablet. Díky tomu, že jsou kvalitně lisované za vysokého tlaku do tohoto tvaru, tak se nedrolí a ani nejsou prašné. Tudíž práce s nimi není nepříjemná a naopak je velmi snadná. Jejich úplný základ tvoří čistý chlorid sodný. Použít se dají kromě bazénu v myčkách na nádobí, ale už nejsou vhodné pro pračky nebo je jen tak vhodit do studny. Tablety jsou totiž účinné pouze s odpovídajícím zařízením a to bazén i myčka mají. Jinak samy o sobě vodu nedokážou proměnit. Myčka má zabudované malé zařízení, takzvaný změkčovač a sůl se používá na jeho regeneraci. V případě pračky se musí volit jiný způsob.
žena ve vodě.jpg

Údržba bazénu dá sice práci, ale na druhou stranu nám bude odměnou kvalitní, čistá a průzračná voda, kterou si můžeme v horkých dnech skvěle užít. Navíc nám prodlouží životnost našeho bazénu a to se vyplatí.