Blog

Téměř každý z nás si při problémech jak fyzických, tak psychických představí jako řešení dlouhou dovolenou nebo lázně. Ty stojí nemalé sumy a jsou náročné na přípravu. Je stále populárnější využívat moderní metody na řešení našich problému. Jednou z nich je právě rehabilitace se zvířaty.
Tento fenomén je již v zahraničí v plném proudu a u nás se teprve rozjíždí. O co přesně jde? Jde o terapie, které nám mají pomoci zbavit se našich problému jenom pobytem u zvířat.
tři koně
Zvířata jako taková mají na člověka pozitivní vliv. Nedokáží na nás být naštvaní, jen když se na ně špatně podíváme, rychle odpouští chyby a jejich srst slouží jako dobrý stimulant.
Nejpopulárnější z těchto seancí je pobyt s hospodářskými zvířaty. zejména koňmi. Jestli na nich neumíte jezdit nebo se kolem nich pohybovat, nevadí. Instruktor bude vždy při vás a bude vám dávat pokyny, abyste se cítili jistější. Samotní koně jsou cvičení na to, aby vydrželi co nejvíce v klidu. I v rukou nezkušených jedinců.
Pokud vás trápí fyzické problémy, budete se muset v případě terapie s koňmi, připravit na jízdu na něm. Nejedná se o žádnou zběsilou jízdu, plnou nebezpečí. Budete nejspíše jezdit v pomalých kruzích a procvičovat svou rovnováhu a tělo. Tento způsob cvičení se hodně osvědčil u dětí s tělesným postižením. Stále vzpomínám na chlapce, který nedokázal mluvit a díky koním se naučil říkat “hou”. Byl to veliký úspěch jak pro něj, tak pro rodiče.
Tato terapie také pomáhá lidem, kteří se delší dobu nebyli schopni hýbat. Například delší pobyt v nemocnici, nebo zranění, které pohyb neumožňuje. Pobyt s koňmi těmto lidem dodá sílu i po psychické stránce. Hlavně co se týče sebevědomí a odvahy.
V zahraničí, jak již bylo zmíněno, je tento druh terapií na vysoké úrovni a je velmi populární. Existují kroužky, kde se setkávají lidé s životním traumatem a tráví den s koňmi. Pozorují je, hladí, a dokonce se o ně i starají. Toto vše jim pomáhá se se svými problémy smířit a přenést se přes ně.
kameny na vodě
Pokud jste zrovna vy osoba, která na sobě cítí, že potřebuje vylepšit svůj psychický nebo fyzický stav, neváhejte si najít někoho, kdo tuto službu poskytuje. Terapie se zvířaty, zejména s koňmi patří mezi nejúspěšnější.