Blog

To se skutečně může stát každému a to i při koupi klasického sortimentu. Nabídka trhu je tak široká, že člověk se v tom doslova ztrácí. A navíc se ještě celkem běžně stává, že na co jsme byli zvyklí, tak zkrátka již nekoupíme. Nebo je pro změnu tolik vylepšených receptur a druhů, že jde hlava kolem. Takový problém může klidně nastat i v nákupu klasické autožárovky. Nějaké základní údaje víme, protože známe svoje auto nebo jsme si vše podstatné zjistili v uživatelské příručce. Takže jsme připraveni a nemělo by nás při nákupu nic zaskočit.

světla

Kupujeme autožárovky do předního světlometu
Vždy je lepší, když už nám jedna praskne, tak vyměnit obě dvě najednou, jelikož používáním se totiž mění i barva světla a tudíž nová bude přirozeně svítit pěkně, ale druhá použitá bude mít jiný odstín a také vydávat slabší světlo. My víme, že do našeho auta půjdeme vybírat autožárovky H7.

  1. Jsou jednovláknové určené pro moderní světlomety, poznáme to tak, že mají oddělená dálková a potkávací světla.
  2. Potřebujeme rozhodně dostatečný tok světla, což je tak mezi 1 400 – 1 500 lumeny. S menší svítivostí nemusí dobře osvítit vozovku a krajnici a na druhou stranu s vyšší jsou zakázané, jelikož osvětlují protijedoucí řidiče.
  3. Správný příkon je pouze 55 W a také bychom měli být opatrní při výběru napětí žárovek, abychom si nezakoupili dvě do nákladního automobilu. Náš drobeček bude mít napětí 12 V.

světlo

  1. Rozhodně musí být značkové, které jsou homologované pro silniční provoz. Je pravdou, že prochází poměrně dost náročným testováním, tak jsou schopné nám zaručit nejen dlouhodobé používání, ale i především bezproblémové.
  2. Ještě bychom měli být opatrní na samotnou barvu. Modrá barva je sice dobrá, ale ne tady. Vždy musíme dodržovat pravidla a podle zákona žárovky musí vydávat bílé spektrum světla. Povolený je pouze lehký nádech modré.