Blog

Čas dovolených se rychle blíží a vy stále nevíte, kam se letos vydáte? Pokud máte rádi teplo a sluníčko, je pro vás španělský ostrov Mallorca ten pravý. Leží ve Středozemním moři a jeho rozloha je  3648 km2. Z České republiky se na tento ostrov dostanete asi za 2 hodiny leteckou dopravou.
záliv cliff

Proč právě na Mallorcu?

Prosluněný ostrov Mallorca ročně přiláká velké množství návštěvníků. Slunečných dnů je zde více než 300 za rok, a pokud se zde vypravíte během léta, nehrozí, že by vám celá dovolená propršela. Teplota v létě se průměrně pohybuje kolem 30° C a vane zde příjemný mírný vánek. Voda v moři bývá také teplá, ale záleží na tom, kdy na Mallorcu pojedete. Příjemně je tady od dubna až do října.
baleárské ostrovy

Co navštívit?

Na západě Mallorcy se rozprostírá pohoří Tramuntana. Na své si tak přijdou i horalové. Prozkoumat můžete spoustu tras vedoucích po tomto pohoří. Na krásném ostrově Mallorca najdete také borovicové lesy a pláně s mandloněmi, olivovníky a fíkovníky.
Nudu na Mallorce rozhodně nezažijete. Chcete-li ostrov poznat, půjčte si auto nebo kolo a ostrov si projeďte. Využít lze i nabídek fakultativních výletů cestovních kanceláří. Užijí si zde nejen milovníci vodních sportů, ale zahrát si můžete i golf, tenis nebo se povozit na koni.
Za návštěvu stojí Palma Aquarium. Přijít prohlédnout si zde můžete 700 druhů vodních tvorů. Navštívíte také džungli a máte i možnost zaplavat si se žraloky. Areál má zahradu s atrakcemi, a pokud budete mít hlad, najíte se ve zdejší restauraci nabízející rybí speciality.
katedrála Malorky
Ujít si nenechte ani Marineland. Je to taková menší zoologická zahrada, ve které se pravidelně konají představení s lachtany, delfíny a papoušky. Pro vaše ratolesti je zde připraven dětský vodní svět, ve kterém se mohou vyřádit. Tak dětem nezapomeňte přibalit plavky.
Hlavním městem tohoto ostrova je Palma de Mallorca. Toto přístavní městečko při své cestě po Mallorce neopomeňte navštívit. Největším lákadlem je gotická katedrála La Seu tvořící dominantu tohoto města.