Blog

S divokými zvířaty bývá někdy potíž. Ne vždy to ale musí být vyřešeno tím nejradikálnějším způsobem. Na kulku do kožichu je přeci vždycky času dost. o   Jsou místa, kde se lidé rozhodli řešit vše mírovou cestou.
o   A vypadá to, že to v mnoha případech skutečně půjde.
V jedné jihoafrické oblasti, kde mají rezervaci se slony, nastala jedna potíž. Mladí „pubertální“ sloni se začali chovat naprosto nevhodně. Vypadalo to, jako by něco odkoukali od lidí.
–         Mladící napadali ostatní zvířata a zprvu nevinné laškování přerostlo doslova v šikanu.
–         Nakonec na jejich útoky doplatily dokonce desítky vzácných druhů nosorožců.
sloni v Africe
Strážci rezervace se rozhodovali, jak celou záležitost vyřešit. Když už byli přesvědčeni, že pouze odstřelem, přišli biologové s úžasným nápadem. Do rezervace se dovezou další sloni. Poté, co svůj nápad prosadili a dovezli několik dospělých, pětatřicetiletých slonů, potíže přestaly.
o   Dospělí sloni si to s nezvedenými mladíky vyříkali.
o   Stačilo několik výchovných a bylo vše tak, jak má být.
bílý bengálský tygr a dívka

Kousni si a dostaneš ránu

Někdy zvíře ohrožuje na životě přímo člověka. A to je velice vážné. Ale i s takovým problémem si poradili pro změnu v rezervaci indické. Poté, co se tu objevili lidožraví tygři, nastalo v okolí logicky zděšení.
o   Po prvotním zděšení přišel na řadu teror od hladových tygrů.
Ještě před zahájením odstřelu se opět ozvali biologové s tím, že se vyzkouší odvykací kúra. Po rezervaci se rozmístily figuríny, které měly připomínat člověka, ale byly napojené na elektrický proud. Poté, co se do nich tygři zakousli, dostali „šlupku“ a svou oběť opět pustili. V rezervaci je od té doby klid a mír, protože léčba skutečně zabrala.
–         Tygrům už lidské maso nechutná.
–         Je prý příliš pálivé.
Jak se zdá, měli by lidé více přemýšlet, nežli ukončí zvířecí život. To bylo mělo být opravdu krajním řešením.