Blog

Ti, kteří mají to štěstí, že mají k dispozici ochotné prarodiče, kteří se přes letní prázdniny rádi ujmou péče o vnoučata, nemusí řešit, jak dětem vytvořit zajímavý program v letním táboře, aby si pobyt užily a třeba se i něco užitečného naučili. Na rodiny bez dědečku a babiček tak každoročně čeká období, kdy je třeba včas vybrat letní dětské tábory, kam se rodiče nemusí obávat dítě umístit.

děti

A je z čeho vybírat. Tyto pobyty dětem nabízí řadu aktivit, od výuky jízdy na koni, přes týmové sporty, umělecké dílny až po zábavné pobyty, které jsou postavené na známém příběhu, jak je například Addams Family nebo oblíbený Harry Potter.

Pobyt by měl dětem přinést kromě zábavy a poznávání nových věcí také socializaci. Ta je hlavně pro menší děti v současné době velice důležitá. Běžně se jim společnosti vrstevníků dostává během školního roku, což bylo v poslední době komplikované.

Jak si vybrat letní tábory pro děti?

Výběr by měl být přizpůsobený věku dětí: pokud jsou malé, měly by být zapsány na letní tábor nedaleko od domova. Dobře fungují i příměstské tábory, kdy se děti vrací každý den odpoledne domů. Pokud už malé dítě má trávit několikatýdenní pobyt bez rodičů, je lepší, když v případě jakýchkoliv problému mohou rodiče rychle zasáhnout a za dítětem přijet. I samostatnosti je třeba se naučit. Starší děti, které už mají s podobnými pobyty zkušenosti, mohou být klidně na vzdálenějším místě.

děti1

Další faktory k výběru a rozhodování

Náklady na pobyt dítěte a komfort, který za peníze dítě dostane.

Aktivity: Za nejlepší řešení se považuje vybrat dítěti tábor s takovými aktivitami, které už zná a umí je, nebo projeví zájem se je naučit, případně zdokonalit. Měly by to být oblíbené aktivity dětí, ne jejich rodičů.

Zázemí tábora: Kromě programu je potřeba posoudit, jak je tábor vybavený a zda to odpovídá věku a zdraví dětí. Protože je léto spojené s vodou a plaváním, dopřejte tyto radovánky dětem i na táboře a pokud už není v blízkosti koupaliště nebo řeka, informujte se, zda je v areálu tábora alespoň nadzemní zahradní bazén, který hlavně menším dětem stačí k dětským hrám a k příjemnému osvěžení v nejteplejším ročním období.