Blog

Česká republika má z geografického hlediska velmi zvláštní uspořádání. Pokud si odmyslíte skutečné hranice země, na podrobné turistické mapě je poměrně snadno odhadnete díky horskému terénu, který téměř celou republiku lemuje od severu k jihu. Všechna pohoří počínaje Šumavou přes Krušné hory, Jizerské a Lužické hory a konče Krkonošemi, Jeseníky a Beskydy patří k nejkrásnějším oblastem v celé Evropě a říká se, že na horách je krásně nejen v zimě, kdy je přikryje přírodní vrstva prachového sněhu.

horské panorama

V České republice je stále mnoho nadšenců, kteří rok co rok raději dají přednost tuzemské rekreaci v horách, kde je mnohem více klidu a osobní pohody, než tam, kde je, jak se říká, „hlava na hlavě“, a kde je potenciálně mnohem větší nebezpečí nějakého problému či konfliktu. V horách se vám zkrátka jen stěží přihodí nemilá událost, pokud ovšem si ji nepřivodíte sami svou neopatrností a přeceňováním svých schopností.

turistická značka na stromě

Ubytování v Dolní Moravě, na rozhraní mezi Králickým Sněžníkem, Orlickými horami a Hrubým Jeseníkem se může stát vaší oblíbenou destinací, kam se budete rádi vracet i bez průvodců cestovních kanceláří. Žádnou cestovku tu nepotřebujete, je tu tolik zajímavých míst, že je objevíte sami, a nakonec bude spíš problém rozhodnout se, kterým dáte přednost.

Vezměte s sebou kola a pevnou obuv – cyklistika a turistika jsou natolik zdravé sporty, že se vaše dovolená může proměnit v lázeňskou léčebnou kúru. A pokud toužíte i po skutečných lázeňských lokalitách, i to se vám tu vyplní, jestliže zavítáte do Lázní Jeseník nebo do Karlovy Studánky. Z Dolní Moravy je to kousek do Zlatých Hor, k vodopádům Bílé Opavy a na nejvyšší horu Moravy – Praděd. Dalším pozitivem horského terénu jsou překrásné, daleké výhledy a spousta energie, můžete tu snadno zapomenout na každodenní zbytečné mezilidské konflikty a lépe si tu uvědomíte skutečný smysl života v lásce a harmonii se všemi živými bytostmi.