Blog

Je mnoho potravin, které si můžete pěstovat doma sami ze semínka, bohužel je mnohdy zapotřebí jejich roubování, které zaručí jejich úrodnost. Ne vždy je jistota, že plody dozrají nebo že vůbec porostou. V každém případě vám samotná rostlina jistě budě dělat radost sama o sobě.

Avokádo

Vypěstovat si vlastní hruškovec přelahodný je velmi jednoduché, dlouhá je však doba čekání na první plody a bez roubování může hruškovec začít plodit až v řádech několika let. K vypěstování vám postačí pecka z kupovaného avokáda, která vyklíčí a při vhodných podmínkách vyroste do velkých objemů již za pár let.

vyklíčené avokádo

Opuntia

Nopál neboli opuncie je velmi vyhledávanou, zdraví prospěšnou rostlinou, která má silné antioxidační účinky, pomáhá při redukci váhy, zvyšuje imunitu a upravuje vylučování žaludečních šťáv. Konzumovat můžete plody nebo i celé části rostliny. Jedná se však o kaktus, jehož tělo je pokryto trny, které se musí před konzumací pečlivě odstranit i se slupkou. Nopal Nakliceno.cz můžete zakoupit i ve formě prášku, který obsahuje stejné množství vitaminů a minerálních látek.

Ananas

V našich podmínkách dokáže ananas dorůst menších rozměrů než je pro něj typické, vykvést však v našich podmínkách zvládne. Rostlinu můžeme zakoupit již s drobným květenstvím nebo nechat naklíčit zelenou listovou růžici plodu, který zakoupíte v každém obchodě. Ananas nejlépe umístěte na teplé a dostatečně prosvětlené stanoviště. Zálivka je doporučována po vyschnutí zeminy, alespoň 1x za týden.

zralý ananas

Banán

Vlastní banány si můžeme vypěstovat i doma. Vhodně vybírejte druh banánovníku, protože ne každý plodí. Banánovník je bylina, která potřebuje bohatou zálivku a současně rosení listů. Zaléváme ho několikrát do týdne a rosíme každý den minimálně 2x. Také prosperuje v teplejších a prosvětlenějších místnostech, proto ho neumisťujte do tmavé koupelny či temného kouta.