Blog

Zahrada jako dřív

Když jsme byli malí, naší největší atrakcí byla železná konstrukce na klepání koberců. A jak jsme se na ní vyřádili. Dnešním dětem by podobná také dozajista stačila, ale náš strach by jim nedovolil po ní lézt. Mezi nejvděčnější prvky, které můžete pořídit, patří bezpochyby houpačka a pískoviště. Určitě si vzpomínáte, že i my jsme jako děti písek a houpání milovali. Snad každé dítě miluje houpání. Houpačka totiž děti rozvíjí. Ptáte se proč? Děti se vyvíjí díky pohybu, proto neustále někde běhají, lezou a melou nohama i při jídle. A pokud sedí na houpačce, jsou v pohybu. Proto jsou i malé děti, které ještě nechodí, tak spokojené při houpání. A pískoviště to je vynález! Medaili tomu, kdo ho vymyslel.

hra_na_pískovišti

Lopatka, kbelíček, hrabičky a trocha písku děti zabaví na pěknou chvíli. Než postaví pořádný hrad, než uvaří pořádný oběd a než přesejí celý kbelík hebkého písku, mají o zábavu postaráno. A čím ještě uděláme dětem radost?

Osobní dětské hřiště

Vídám poměrně často, že na zahradách u nových domů bývá malé hřiště. Většinou se jedná o domeček, z kterého se děti mohou sklouznout dolů po skluzavce. Celkově je domeček skvělým nápadem. Už když jsou děti malé, rádi chodí dovnitř a ven, zavírají a otevírají dveře a okna. Pokud máte děti malé, zvolte domeček na zemi, ať se nemusíte bát, že někde spadnou. Pokud už jsou větší a zvyklé lézt ve výškách, postavte dům v patře, může k němu kromě žebříku vést lano či horolezecká stěna a dolů se mohou spustit po tyči.

Hřiště_na_zahradě

Žádné dítě určitě nepohrdne domečkem na stromě. A naprostý top je dětská trampolína, na které se vyřádí jak malé tak velké děti.

A kde vše pořídit?

Internet je plný obchodů, které nabízí dětské herní prvku na zahradu. Při výběru určitě dbejte na bezpečnostní rysy, firmy s certifikátem vám hřiště také rádi sestaví, ale počítejte s vyšší cenou. Pokud jste manuálně zruční rodiče, můžete nakoupit materiál a pískoviště či domeček zvládnete s přehledem vyrobit. Ušetříte ne málo peněz, času vás to bude sice stát o něco více, ale radost z dobře odvedené práce vám bude odměnou.