Blog


Známe to všichni. A jedněmi z těch, kdo to znají zřejmě nejlépe, jsou majitelé firem, jež ke své činnosti nezbytně musí využívat vozidla libovolného typu, stavební techniku a podobná zařízení.
Kolikrát jenom můžeme vidět či slyšet, jak rádi si našinci přilepšují na cizí úkor, zejména mají-li jistotu, že je při tom někdo nenachytá a neztrestá! A právě majitelé přepravních společností a stavebních firem jsou tu těmi, kdo jsou snadnou obětí podobného nekalého počínání.
Jistě chápete, proč je tomu tak. Vozidla takových firem musí pochopitelně jezdit z místa na místo a jsou co chvíli někde jinde, a stavební stroje jsou také zapotřebí chvíli tady a zanedlouho třeba i na druhém konci republiky. A v této situaci je skoro nemožné je uhlídat.
Šéf či majitel firmy se prostě nemůže rozkrájet, aby byl ve všech vozidlech a strojích zároveň. A to od nevidím do nevidím. I kdyby se maximálně snažil, mohl by být vždy jenom u jednoho jediného kusu takové techniky. A nejenže by neuhlídal ty ostatní, ale stála by i jeho vlastní práce.
Jenže jak si má dotyčný počínat, když logicky nechce, aby ho jeho neuhlídatelní zaměstnanci neokrádali nebo si jinak nepřilepšovali na úkor podniku?
Zdá se to nemožné, ale není tomu až docela tak. Řešení totiž existuje. Jmenuje se GPS sledování vozidela umožňuje mít zmíněnou techniku pod kontrolou kdykoliv, kdekoliv a v jakémkoliv množství.gps sledování
Pokud si taková firma pořídí RMC systém dálkového monitoringu strojů a vozidel, ohlídá pro ni tento jakýkoliv nastavený parametr. Lze tak vědět, co se zrovna kde nachází, ví se, zda to které zařízení zrovna pracuje nebo ne, případně zda vše funguje tak, jak to fungovat má. Lze tak odhalit i černé jízdy, i krádeže pohonných hmot nebo rovnou celé zmíněné techniky, lze postřehnout každou ulejvárnu či jinou neplechu. A to virtuálně, ze záznamu stejně jako v přímém přenosu.
A to se to pak podniká, když zaměstnanci nemohou krást. Protože by se jim na to přišlo.