Blog

V soukromém byznysu není nikdy nic definitivně jisté. Mění se doby, mění se předpisy, zákony a další povinnosti, dodavatelé a odběratelé, případně zákazníci a další angažované osoby, také nejsou dokonalost sama, a tak se zkrátka nejednou něco zkomplikuje. A důsledkem takových komplikací může být například i přímo nezvládnutelný problém zvaný finanční nouze.

Stává se to poměrně často a není snad nikoho z řad podnikatelů, kdo by si mohl být jist tím, že toho zůstane ušetřen. Protože některé potíže, přinejmenším ty, jež konkrétní podnikatel nemůže z nějakého důvodu vůbec ovlivnit, se mu zkrátka ne vždy vyhnou. A když se to pak zkomplikuje, je nezbytné najít řešení vzniklých potíží.

poházené peníze

A jak se řeší ekonomické problémy v podnikatelské sféře? Nejednou výlučně půjčkou. Protože soukromý podnikatel nemůže počítat s tím, že by mu někdo scházející peníze dal.

Ovšem je jednoduché sehnat v takovém případě půjčku? Domníváte-li se, že ne, máte úplnou pravdu. Ti z podnikatelů, kteří mají nezvládnutelné finanční problémy, se sice mohou snažit sebevíc, ale nejednou jim není ve finančních institucích vyhověno. Protože tito nejsou bonitní, tedy schopní prokázat, že budou schopni půjčené finanční prostředky také řádně vrátit.

pětistovka v trávě

A když tak v bance raději už preventivně odmítnou žádajícímu podnikateli vyhovět? Pak je tu pořád ještě přinejmenším hypotéka bez registru. Tu má totiž šanci získat každý, kdo má na splácení a kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti, a to bez ohledu na to, jak si jeho firma momentálně vede.

Tady se získají potřebné finance rychle, spolehlivě a vlastně i vcelku výhodně. Lze si tu půjčit i docela velké částky, jež mohou podnikání významně pozitivně ovlivnit, a to klidně i s nízkými splátkami a na dlouhou dobu splácení. A jen těžko si lze představit, že by podnikatel, kterému se nevede, sehnal lepší nabídku.