Blog

Tak to na světě chodí, některá zvířata jsou obdivována a milována a jiná zase zatracována. Každý jeden dle vkusu svého, jak dí klasik.cNapříklad takový pes. Každá druhá domácnost jej má, aniž přemýšlí, co na to on sám. V bytě o dvou malých pokojících se argentinská doga, nebo bernský salašnický pes pohybuje jen velmi těžko. Do takového bytu je vhodný menší psík, třeba JRT nebo jezevčík.  –

psík

Psíka by si měl jedinec pořizovat odpovědně. Ne tedy tehdy, když ví, že musí být v práci a pes by byl doma sám. Nešťastné štěně pak doma samo vyje k malé radosti sousedů a dělá neplechu. Majitel je pak nemile překvapen rozkousanými věcmi a jako idiot za to ještě psíka trestá. Zapište si za uši, pes už neví zač je trestán. Pokud už tedy trest, musí následovat ihned po přečinu, jinak nemá smysl.  

A když už jsme u toho trestání, jak dát psovi najevo nespokojenost? Já doporučuji každému nosit zpočátku svinuté noviny a psa plácnout po hřbetě. Nebolí ho to, ale nemá rád ten zvuk a ví, že něco udělal špatně. V případě, kde je pes „drsoň“ a hraje si na pána, nutno použít jiné metody. Zpočátku proutek, nebo prut a psíka švihnout. Zabírá to, zvíře netrpí, ale stejně jako v prvním případě ví, že páníček je nespokojen.  

štěně

Viděl jsem nedávno děvče se dvěma psy velkými jako skříň. Nevím, kdo jí to poradil, aby si pořídila něco podobného, ale to už není má věc. Znovu apeluji, pokud vážíte třicet kilo i s postelí, nekupujte si velká plemena. Můžete dokonce i přijít k úrazu. Tohle děvče navíc evidentně nezvládlo výchovu obou, protože trestala jednoho psa za to, že na mne štěkal. Pes dělal to, co je pro něj přirozené, tedy venku u parku, a byl za to bit. V závěru ještě jednu obrovskou chybu. Nemáte-li dost peněz, raději na psa zapomeňte. A nepočítejte jen žrádlo. Nutno brát v potaz injekce, veterinu celkově, pomůcky, povinné platby, hračky a spousty dalších výdajů. Takže pozor na peníze, uvažujte rozumně.