Blog

S trampolínami se můžete setkat na různých sportovištích, bývají součástí dětských koutů a nabízí je k užívání i někteří majitelé soukromých penzionů. Pořídit si takový výrobek domů není nic neobvyklého, vídáme je na zahradách poměrně často, existuje i nářadí o menším průměru určené do interiéru.

Není to ovšem jen hračka pro děti a způsob, jak je efektivně zabavit, je to jeden z nejúčinnějších prostředků, jak si udržet i v pokročilém věku fyzičku, protáhnout celé tělo, dát příležitost svalům k růstu, namísto aby zakrněly, a v neposlední řadě bychom měli zmínit příznivý vliv na imunitní systém. Můžeme se této činnosti věnovat denně, stačí jen pár minut, navíc je tento pohyb příznivý i pro psychiku a odbourání každodenního stresu.

dovádění na trampolínách

Jak je to s náhradními díly

Podobně, jako tomu je u sportovních potřeb, i trampolíny vyžadují občasný zásah v podobě výměny vadného dílu. Tak jako se může poškodit nebo opotřebovat ložisko u in-line bruslí nebo u skateboardu, u trampolín vlivem častého používání mohou popraskat některé pružiny, může dojít k opotřebování odrazové plochy, k protržení krytu pružin nebo ochranné sítě. Jednotlivé komponenty mohou ukončit svou životnost předčasně vlivem únavy materiálu, případně může dojít k jejich destrukci způsobené nevhodným zacházením.

obvodové pružiny

Takové nářadí je třeba vyřadit z činnosti a nejprve opravit, aby nedošlo ke zbytečnému úrazu. Poměrně často se však stává, že si lidé při pořízení výrobku nezajistí u trampolíny náhradní díly Bean bag, resp. jejich dostupnost pro daný typ, a čelí pak zbytečným komplikacím s kompatibilitou. V ideálním případě dostupnost všech komponentů zajišťuje prodejce, ne každý však tuto službu pro zákazníka poskytuje. Vzhledem k tomu, že trampolín je na trhu obrovské množství od mnoha výrobců, je pak hledání náhradního komponentu jehlou v kupce sena a zbytečnou ztrátou času.