Blog

Dopřejte si luxus za pár korun

V souvislosti s „luxusem za pár kaček“ si většina z vás spojí vtíravé reklamy na laciné cetky nevalné hodnoty od pochybných prodejců, anebo typické sériově vyráběné asijské výtvory, mnohdy jako kopie renomovaných značkových výrobců.

kabelka s telefonem a zápisníkem

Tentokrát však jde o jednu z výjimečných drobností, jejichž praktičnost a vzhled příliš neodpovídá nízké ceně. Obal na Huawei P20 Lite https://www.modnimobil.cz/huawei-p20-lite-obaly-kryty-pouzdra-1120 konstruovaný ve tvaru otvírací knihy.

V našich končinách se ujal pod výrazem z angličtiny „flip“, což volně přeloženo znamená něco otočit, či rozevřít. A právě v tom spočívá trik tohoto řešení, a že jde skutečně o velmi povedený a řemeslně zpracovaný výrobek, posuďte sami:

Provedení švů – strojní výroba zajistí perfektní pravidelné švy, které byste takto stěží zvládli doma na šicím stroji. Jde o syntetickou kůži, jež se dobře udržuje v čistotě, a je příjemná na dotek. Kdybyste měli doma „na koleně“ takový obal vytvořit, rozhodně byste si za něj započítali mnohem vyšší cenu.

telefon v rukou

Barvy a motivy – syntetická kůže dobře přijímá barvy a potisk, lze tedy vyrobit stovky různých nápaditých vzhledových řešení, která se také objevují v e-shopech.

Elegance – vhodně zvolený vzhled působí elegantním dojmem a telefon je pak stylovým doplňkem do společnosti, do zaměstnání, do kavárny, zkrátka všude, kam se vám zachce. Vsaďte raději na jednodušší řešení, vypadají lépe a vkusně – např. jednobarevná provedení, kombinace pouze dvou barev (nejlépe s bílou), případně barvu tělovou, nebo vzhled připomínající pravou kůži.

Přihrádky na drobnosti – stalo se vám někdy, že telefon selhal nebo se vybila baterie přesně v okamžiku, kdy si potřebujete něco poznamenat do diáře – nějaké číslo, datum, krátkou poznámku, název výrobku atp.? Tak mějte ve flipovém pouzdře zastrčeno několik poznámkových kartiček a obyčejnou tužku (nejlépe mikrotužku). Spoléhat se stoprocentně na telefon není dobrý nápad – přece jen je kus papíru a tužka stále nenahraditelný pomocník.