Blog

Občas se trochu osvěžit přijde vhod, hlavně v parném létě. Možností, jak toho docílit je opravdu docela dost. Třeba na zahradě to může být i sprcha.

Osvěžení vhodné na zahradu

Horké léto je pro někoho smilováním, pro jiného je toto období za trest. Během úmorných veder se nedá dělat prakticky nic pořádně, ani spát. Není tedy divu, že právě o letních prázdninách trpí nejvíce lidí spánkovým deficitem. Tropické noci jsou snad ještě horší než tropické dny. Proto je dobré pít co nejvíce to jde. Samozřejmě je řeč o vodě, nikoliv o alkoholických nápojích, které jsou naopak v tomto ročním období spíše ku škodě, hlavně ve větším množství. Alkohol totiž dehydruje.

Dopadající kapky

Při dodržování správného pitného režimu by neměl nikdo dojít díky vedrům k žádné úhoně, ale napít občas potřebuje i pokožka. A to se dá zařídit třeba i na zahrádce. Kdo si nemůže dovolit vlastní bazén, ať už z finanční či rozměrových důvodů, ten si může najít jiný zdroj vláhy, a sice solární sprchu přenosnou.

Kapky

Není drahá

Je pravdou, že nadzemní bazény jsou už dnes poměrně levné a ty nejmenší kousky se dají dokonce sehnat i pod deset tisíc korun, ale pořád se jedná pro mnoho lidí o docela citelnou ránu pro rozpočet. Navíc nemá každý velkou zahradu, na kterou se bazén vleze. A proto jsou tu solární sprchy, které mohou bazén nahradit, tedy samozřejmě částečně. Tekoucí voda působí daleko více osvěžujícím dojmem, zvláště při práci. Tento druh zařízení totiž v hojné míře používají zahrádkáři, kteří je využívají nejen ke svému osvěžení, ale také k zalévání flóry. A tam, kam nedosáhne hadice, je možné přenést celé tělo. Jedná se totiž o mobilní zařízení.

Nepotřebuje napájení

Stejně jako všechny stroje, i zahradní sprcha potřebuje zdroj energie. Zde jsou to solární panely. V létě tedy není nutné zařízení napájet přímo z domu, bohatě si vystačí se slunečními paprsky. To je na jednu stranu výhoda, na druhou nevýhoda. V létě se jedná o samostatně fungující jednotku, u které je akorát nutné občas dolít zásobník vody. Během měsíců, kdy není sluneční svit tak ostrý, jsou solární sprchy prakticky nepoužitelné. Je však pravdou, že v tomto období je ani nikdo venku používat nechce.