Blog


Chcete se osamostatnit a odstěhovat od rodičů?
Většina lidí po ukončení vzdělání řeší, že by se chtěli odstěhovat od rodičů. Mnoho z nich sáhne po nájmu bytu v euforii, že budou konečně “ve svém”. Jenže jim nedochází, že právě pokud budou chtít bydlet jednou ve svém, placením nájmu si na vlastní bydlení nenašetří. Proto už během dokončování studií zvažujte, jaké bydlení jednou chcete mít.

nový bungalov

Hypotéka je řešením pro mnoho lidí
Bohužel u značné části lidí to dnes bez hypotéky nejde. Leckdy je problém je ji dokonce získat, protože se zvedly úrokové sazby a banky vyžadují mít nějakou hotovost naspořenou. Vyhazování peněz za nájem není efektivní řešení vlastního bydlení. Pokud ale máte vyřešené finance, vašemu domu ž nic nestojí v cestě. Ten kromě pozemku a výstavby.

Novostavba je na realizaci daleko jednodušší než rekonstrukce. U novostavby stavíte na zelené louce, takže nemusíte nic bourat ani řešit odvoz suti, který samozřejmě také poměrně hodně zdražil. Můžete si vybrat jestli si zvolíte typový dům z katalogu a nebo jestli si necháte připravit individuální projekt. V každém případě si můžete nechat postavit zděný dům na klíč, což je varianta pro ty, kteří chtějí podepsat smlouvu a za pár měsíců se stěhovat. U stavby na klíč vám dodavatel postaví dům a vy si pomalu můžete balit věci.

nový dům

Většina firem nabízí dřevostavbu nebo zděný dům. Ač jsou dnes dřevostavby na vyšší úrovni než před lety, pro mnoho lidí je zděná varianta jediným možným řešením. Je jen na vás, čemu dáte přednost a proč. Důležité je vybrat si dům podle vašich představ. Ty můžou splnit předem připravené projekty, které firmy svým klientům nabízí. U stavby na klíč v podstatě na ten klíč čekáte, a firmy se většinou snaží dodržet termín. Může se stát že bude chybět materiál, protože jsou věci, které nejdou ovlivnit, ale solidní firma vás na holičkách nenechá.