Blog

Dnes se může zdát, že bez bazénu není žádná zahrada kompletní. A je pravdou, že jej v období letních veder rozhodně oceníme. Bohužel jejich cena není zrovna nejmenší, a to zejména u těch zapuštěných. Naštěstí i zde existuje řešení. V podstatě stačí jen počkat, až budou mít zapuštěné bazény výprodej. Ten většinou nastává v zimě, většinou na jejím konci. Tehdy jej totiž můžeme koupit mnohdy i s poměrně velkou slevou. Je to proto, že v zimním období se věci na zahradu příliš neprodávají a obchody se snaží zbavit skladových zásob, než na jaře dostanou nové. Pro zákazníky to však znamená, že mohou ušetřit poměrně velkou částku peněz.

zapuštěné bazény jsou velmi oblíbené

Při tom všem je však nutné si dávat pozor, abychom nenaletěli. I zde totiž existují poněkud nekalé taktiky, které některé obchody využívají. Cílem je prodat onu věc za plnou cenu, přičemž ta se má tvářit jako sleva. Jak to dělají? Asi nejběžnější metodou je výrazné, avšak tiché zvýšení ceny ke konci sezóny, takže po slevě se dostaneme na částku, za kterou jsme jej prodávali před zdražením. Tento trik je poměrně běžný nejen v zahradnictví, ale i v jiných odvětvích. Je tedy dobré se napřed podívat, za kolik onen produkt nabízí jiné obchody. Pokud zjistíme, že jej mají za stejnou plnou cenu jako daný obchod ve slevě, pak je jasné, k čemu zde došlo.

ne každá sleva je výhodná

Další, již méně obvyklou metodou jak zvýšit cenu, jsou nejrůznější přidané poplatky, například za přivezení bazénu, za jeho instalaci, ale i mnohé další. Nakonec se tak snadno může stát, že v podstatě zaplatíte plnou cenu, a možná i něco navíc. Bohužel, tyto se většinou nedají předem nijak zjistit.Pokud si tedy chcete pořídit bazén, je dobré mít toto vše na paměti. Než jej pořídíte, udělejte si průzkum, abyste zjistili, zda je ona sleva skutečně tak výhodná, jak vám prodejce tvrdí. Tak nenaletíte na žádný z běžných obchodních triků a nakoupíte skutečně výhodně.