Blog

Podle čeho si vybíráte nábytek? Podle druhu použitého materiálu, podle dřeva, podle dekoru čili podle barvy nebo podle ceny? Snažíte se skloubit cenu s barvou, aby Vám vše ladilo a přitom mnohdy zapomínáte na to nejdůležitější a tím je naše zdraví? Možná si myslíte, že konstrukce postele na to nemůže mít vliv, ale opak je pravdou. Nějaká po roce rozvrzaná postel z překližky toho asi moc do budoucna nevydrží a nemůžete se těšit, že by se Vám na ni spalo sebelépe, i přesto, že budete mít ty nejdražší a nejlepší matrace. Člověk musí skloubit kvalitu a nehledět na kvantitu. Ohledně postele bychom si vždy proto měli vybírat kvalitu. I přesto se však můžeme dívat na cenu. Ta nemusí být v případě postele z poctivého dřeva masivu vůbec nějak horlivě závratná, ale může se pohybovat v normálních běžných cenách. Chcete se každý den příjemně probouzet? V tom případě vsaďte na poctivé dřevo.

postel v pokoji

Jak velkou postel vybrat?

Pokud vybíráme postel pro malé dítě, zřejmě budeme volit nejmenší variantu, takže například matraci o velikosti 80 cm. Ovšem pokud vybíráme už pro mladistvého a zařizujeme z dětského pokojíčku studentský, jistě bude Váš student chtít pořádnou postel.

Příjemné spaní Vám umožní postel 100×200

Tato velikost je vhodná dokonce i do ložnic, ale také pro jednotlivce.

Vyspí se na ni i dva lidé, když se hodně zmáčknout, ale například pro jednu noc to jistě postačí. Na dlouhodobější spaní bychom doporučovali jistě větší rozměr.

postel v podkroví

Pro jednoho je to mimořádně velký prostor, takže lidi, kteří mají kolem sebe na spaní rádi dostatek místa, tak pro ty je to naprosto ideální. Na tak velké matraci se můžete rozvalovat podle libosti. Nemusíte si s ničím dělat starosti a můžete se převalovat z jedné strany na druhou.

Tento nábytek se hodí také do ložnic pro hosty, na chalupy a chaty jako náhradní spaní a použijete ji i na dalších místech podle libosti.