Blog

Tento článek nebude asi nic nového pro sportovce, kteří vyznávají sice svalovou hmotu, ale nechtějí se uchylovat k energetickým drinkům, nýbrž pokukují po zdravé výživě. Samozřejmě se to netýká aktivních sportovců, kde výživa je někde úplně jinde.

Ale ti, kterým záleží na svalové hmotě a zároveň i na zdraví a i lidé, kteří chtějí hubnout, vezmou rádi s povděkem proteiny, které jsou naprosto přírodní a přirozené. I vy, kdo jste v rekonvalescenci a potřebujete dodat správnou dávku bílkovin, sáhněte po hrachovém proteinu. Ano, slyšíte správně.

žlutý hrách

Tento bio hrachový protein Nakliceno vyrobený ze žlutého hrachu, má v sobě velkou dávku velmi kvalitních rostlinných bílkovin, a to přes osmdesát procent! V oblibě ho mají nejen sportovci a lidé, kteří se potřebují zotavit po těžké nemoci, ale i vegani či vegetariáni, protože neobsahuje živočišné bílkoviny, ale pouze rostlinné, a to ve velmi vysokém podílu. Navíc je přirozeně bezlepkový, takže ho uvítají i celiaci.

Jeho použití je velmi snadné. Rozmícháte jednu až dvě polévkové lžíce ve sklínce obyčejné vody anebo džusu či zeleninové šťávy. Stejně tak ho můžete přidávat do jogurtu, různých smoothie či koktejlů, kaší, ovocných i zeleninových nápojů. Určitě sami přijdete na to, kde vám protein chutná a kam ho je možno ještě přidat, abyste zvýšili svou denní dávku.

hrách bílkoviny

A proč je vhodné protein konzumovat? Především tam, kde je nutné zajistit dostatečný příjem bílkovin. Naše tělo si bílkoviny totiž neuchovává do zásoby, jako tuk. Bohužel tomu není naopak. Proto v případě zvýšené potřeby bílkovin (sportovci, rekonvalescenti, hubnoucí), je žádoucí zvýšit příjem proteinů a hrachový protein je skvělým pomocníkem. Je lehce stravitelný, v bio kvalitě a zpestří příjem bílkovin.

Mezi další přírodní zdroje bílkovin patří ostatní luštěniny, sójové boby, mandle, mák, sezamové semínko a konopné semínko.