Blog

1.       Průměrná délka mužského života je 76,2 let, naproti tomu ženy se dožívají o necelých 6 let více.  Nejčastější příčinou úmrtí u mužů jsou srdeční onemocnění.
2.       Je asi třikrát větší pravděpodobnost vzniku autismu u chlapců, než u dívek. Dosud není známa odpověď, proč tomu tak je, ale vědci předpokládají, že dívky umí lépe skrývat mírnější příznaky nemoci a tudíž u nich není tak často objevena.
muž pod vodopádem
3.       Nejen ženy přibírají v těhotenství. Nastávající otcové při těhotenství své partnerky ztloustnou v průměru o pět kilo.
4.       Co se týče nemocí, muži je prožívají více kvůli vysoké hladině testosteronu, která potlačuje imunitní systém.
5.       Ženy mají větší riziko vzniku alkoholismu než muži. U těch naopak více hrozí riziko vzniku závislosti na nikotinu.
6.       Lhaní. Zatímco ženy lžou přibližně třikrát denně, u mužů je toto číslo dvakrát větší, lžou až šestkrát za den.
7.       Pokud je ve stresu žena, je předurčena spíše k tomu, aby se vypovídala a svěřila, naproti tomu muž ve stresu se spíš uzavře do sebe.
8.       Ženy spálí za den méně kalorií než muži.
9.       Více než 30% mužů ve věku 30-35 let žije stále u svých rodičů. Dokud funguje maminčina péče, nemají důvod odcházet. Ženy mají tendence se na vlastní nohy stavět dříve.
muž v brýlích
10.   Během svého života mají muži přibližně 10 partnerek, zatímco ženy během dotazování přiznaly pouze 4 partnery.
11.   Mužům stačí spát o dvacet minut méně než ženám, jelikož muži nejsou zvyklí dělat několik úkolů najednou a nezatěžují tolik svůj mozek
12.   Muži mají méně tělesného tuku, jedná se o cca 15%, zatímco u žen je to asi 25%. Můžou za to hormony, které u žen mění kalorie přijaté ve stravě především na tuk.
13.   Muži páchají sebevraždy častěji až dvakrát častěji než ženy. Tento údaj se týká skoro každé země. V některých zemích je toto číslo dokonce ještě vyšší.
14.   Gayové mají blíže k ženám z důvodu, že jejich mozky jsou si podobnější než mozek heterosexuála a ženy. To je také důvod, proč gaye více baví móda a krása.
15.   Mluvení. Zatímco muži řeknou denně v průměru 7 000 slov, ženy jsou podstatně výřečnější, řeknou až 20 000 slov!