Blog

Blíží se čas udělat rozhodnutí, kam letos vyrazit na letní dovolenou. Po celém světě, je nespočet míst, které jistě stojí za navštívení, ale věřte, že hezčí dovolenou než na Jižní Moravě nenajdete. Ptáte se proč? Přinášíme vám hned několik důvodů, proč byste letos měli zavítat právě sem!
západ slunce ve vinice
Krásná příroda
Ihned jak vjedete do tohoto kraje, budete okouzleni nekonečně dlouhými vinicemi, loukami a lesy. Nic se nevyrovná krásné romantické procházce mezi vinohrady při západu slunce. Pokud budete mít alespoň trochu štěstí na počasí, můžete při takové večerní procházce smočit nohu v některém z mnoha rybníků, či jezer, které se zde nacházejí. A co by to bylo za takovou romantickou vycházku na Jižní Moravě, pokud byste si sebou nenesli lahvinku dobého vína?
Přátelští lidé
Jižní Morava je zkrátka místo, kde se dobře žije každému. Není proto divu, že ať už https://www.emimino.cz/diskuse/jaka-jmena-jsou-hezci-271094/ půjdete kamkoliv, všude potkáte jen samé usměvavé a dobře naladěné obyvatele. Mnozí z nich vás velice rádi pozvou na prohlídku svého vinného sklepa, nebo degustaci pravých domácích pochoutek. Není problém ani sehnat ubytování přímo u místních obyvatel. K dispozici máte i řadu hotelů v Mikulově, Lednici a v blízkém okolí. Velkou výhodou je i to, že se nemusíte učit žádnou cizí řeč. Bohatě si vystačíte s rodným jazykem (i když místní obyvatelé mluví svým typickým nářečím).
vinice a jezero
Řada památek
Nejen na vinice je bohatý tento kraj. Nachází se zde i celá řada historických a přírodních památek, které byste za svůj život měli navštívit. Jednou z nejvýznamnějších je zámek v Lednici, který je zařazen i na seznam světových památek UNESCO. Dalšími památkami, které jistě stojí za vidění, jsou zámky Mikulov a Valitce. Pokud se už budete nacházet v Mikulově, určitě byste neměli minout ani Dietrichsteinskou Hrobku a Židovský hřbitov. Za návštěvu jistě stojí i Chráněná krajinná oblast Pálava, kde můžete vystoupat až na Kozí hrádek nebo vidět zříceninu Dívčího hradu.