Blog

Každý z nás má rád jiný druh materiálu. Někdo rád preferuje dřevo, jiný zas pletivo a někdo beton. Pokud se však bavíme o plotu, je podstatné si zvolit zákalní otázky, proč daný plot chceme. Plot je totiž jedna z věcí, se kterou když uděláme, tak s ní počítáme do konce života a je potřeba si zvolit takový, který Vaše předpoklady splní. Nejčastější variantou je betonový plot, dřevěný plot, či plot pletivový. Každý má však jiné vlastnosti a je potřeba si vybrat ten pravý.

Plot (5)

Plot pletivový je nejrozšířenější variantou plotu nás i v zahraničí. Jeho realizace je rychlá a není příliš nákladná. Plot zamezuje vniknutí zvěře i zlodějům a můžete si ho opatřit ostnatým drátem. Jeho ošetřování je minimální a vydrží dlouhé roky. Přes plot je ovšem vidět, tudíž nezajišťuje naprosté soukromí. Tento fakt lze však vyřešit porostem za plot.

Plot dřevěný patří mezi ploty, které se dělaly dříve. V dnešní době je spíše využíván, jako výplň do plotů, či jiné doplňky. Jeho realizace není nákladná, ovšem je potřeba plot ošetřovat během let. Musí se neustále natírat lazurou, či lakem aby vydržel dlouhé roky.

Plot (4)

Plot betonový je vlastnostmi daleko výše, než předchozí varianty. Plot je sice dražší, než ostatní, ovšem jeho realizace se Vám do budoucna vyplatí. Díky tomuto plotu budete mít naprosté soukromí a jeho výška může být až 3 metry. Na výstavbu nepotřebuje žádné stavební povolení a jeho montáž je snadná a rychlá. Navíc má plot velký výběr dekorů a výplní, které si můžete zvolit. Výhodou je také protihluková a povětrnostní bariéra. Ošetřování je zde minimální a můžete s ním oplotit jakýkoliv velký pozemek.

Pokud tedy sháníte plot, o který se nebudete muset během let starat a i tak vydrží dlouhé roky, tak vsaďte na betonový plot. Zaručeně se Vám tato investice vyplatí a vy budete spokojeni a doporučíte tuto variantu i svým přátelům a rodině.