Blog

Havarijní servis Kanalizace Instalatéři je nonstop služba, která řeší závady známé trojkombinace „voda, plyn, topení“.

Co vše je v kompetenci havarijního servisu

Čištění domovních odpadů – tuto situaci zná snad každý, alespoň jednou v životě se vám stalo, že se ucpal odpad v umyvadle, ve vaně, sprchovém koutu či u kuchyňského dřezu. Je to samozřejmě přirozený jev, většinou je možné si poradit chemickými prostředky, ale jsou situace, kdy to nestačí. Může jít o větší nánosy nečistot nebo nějaká cizí tělesa v potrubí, případně špatně provedené odpady, zával zeminou atp.

šikovný instalatér

Úniky vody – voda může unikat odkudkoli, není to jen záležitost kapajícího kohoutku, ale např. starého těsnění v armaturách zabudovaných do zdi. Únik se může projevit i v podzemí, ale i kdekoli v domě, a ten pak vyžaduje rychlý zásah. Unikající voda totiž dokáže narušit zdivo a dokonce i statiku objektu.

Závada na radiátorech – v devadesátých letech se prováděla řada neuvážených rekonstrukcí domů, odkud byly demontovány litinové radiátory a nahrazovány plechovými – moderními. Pak se přišlo na to, že nemají takovou výhřevnost (litina déle drží teplo), a že častěji korodují. Prasklé radiátory jsou poměrně rozšířenou havarijní situací. (Pokud máte někde ještě starou poctivou litinu, nezbavujte se jí, dokud slouží).

kanalizační potrubí

Závady na rozvodech plynu – unikající voda dokáže pěkně potrápit, ale plyn je mnohem horší nepřítel. Vyplatí se proto mít doma detektory a i při každém podezření úniku plynu (ať už je kdekoli, třeba i mimo váš dům), okamžitě problém hlaste! Co dokáže výbuch plynu, se přesvědčili Pražané např. v okolí Smetanova nábřeží.

Plynové vytápění – havarijní servis můžete volat i tehdy, vypoví-li vám službu plynový kotel, což je v mrazivých dnech pěkná patálie. Mohlo by dojít k zamrznutí vody v topném systému, k úhynu květin a domácích zvířat a čeká vás značný tepelný diskomfort, ohrožující i lidské zdraví.